Genel Müdür Mesajı

Genel Müdür Mesajı
General Manager

Genel Müdür - İrfan Özdemir

Değerli Paydaşlarımız,

Otomotiv ve endüstriyel yağlayıcılar ile oto bakım ürünlerimizi İzmir Aliağa'da bulunan yeni üretim tesisimizde üretmekte olup, ürünlerin satış ve satış sonrası hizmetlerini gerçekleştiren, konusunda uzman 250'den fazla çalışanımız ile hizmet vermekteyiz. Son teknolojiyle donatılan, Ar-Ge ve kalite kontrol laboratuvarlarımız ve ürün kalitesi sürdürülebilirliğini güvence altına almak için tam otomasyona sahip madeni yağ üretim tesisimiz ile en geniş ürün portfoyünü sunmak için çalışıyoruz.

Opet Fuchs olarak stratejilerimizi ve hedeflerimizi yeniden belirlemek için çalışanlarımızın da katıldığı görüşmeler sonucu, yeni vizyonumuzu “Müşteri ve çalışanları için vazgeçilmez, yenilikçi ürün ve hizmetleri ile hedeflediği segmentlerde lider, ihracatta güçlü bir oyuncu olmak” olarak belirledik.

Bu vizyona, hedeflenen segmentlerde hacmi ve pazar payını artıran, müşteri memnuniyetini gözeterek sürdürülebilir karı sağlayan çalışmalar ile yürüyeceğiz.

Hedeflerimizi E-Ticaret, Endüstriyel İş Modelleri ve Yurtdışı pazarlara odaklanarak gerçekleştireceğiz.

E-Ticaret iş modelimiz ile geleneksel madeni yağ satış modelini geliştirerek, hedef müşterilerimize rekabetçi fiyatlar ile doğrudan ulaşan Türkiye madeni yağ sektöründeki ilk dijital satış platformunu kurduk. E-ticaret platformumuzu sürekli geliştirip, dijitalleşmenin de getirmiş olduğu avantajları kullanarak bu iş modelimize ivme kazandırmayı hedefliyoruz.

Endüstriyel iş kollarımızda hedeflediğimiz sektörlerde üzerinde çalıştığımız birçok teknik servis hizmetlerimiz ile rakiplerimizden farklılaşma stratejisi içindeyiz. Teknik yetkinliğimiz, ürün çeşitliliğimiz ve ürün teknolojisindeki deneyimli lider markamız Fuchs ile endüstriyel iş kollarında güçlenerek büyüyoruz. Dijital boyutta da fark yaratarak konusunda yetkin ve tecrübeli mühendislerimizin geliştirdiği Fullcheck platformu aracılığıyla, yerinde yağlama hizmeti veren ülkemizdeki ilk madeni yağ şirketiyiz.

Yurtdışı pazarlarda bölgesel yayılımla yerel bayi ağını kuvvetlendirerek, yıllardır alanında Türkiye’nin en sevilen markası olan Opet markamızın yurtdışında da bilinir ve güvenilir bir marka olmasını hedefliyoruz.

Büyüme stratejimizin en önemli odak alanlarından biri müşteri memnuniyetidir. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını doğru belirleyerek, çözümlerimizi bu ihtiyaçlara göre doğru konumlandırarak, bağlılığı yüksek ve mutlu bir müşteri kitlesi yaratarak marka bilinirliğimizi artıracağız.

Sürdürülebilir karlılığımızı sağlamakta yüksek öneme sahip olduğuna inandığımız operasyonel mükemmeliyet de odak alanlarımız içinde bulunuyor. Dijital dönüşüm projelerimiz, vizyon yolculuğumuzda bize hız ve verimlilik katarken, gelişen teknolojiler ile yenilikçi iş modelleri denemeyi, kurum içi girişimciliği ve inovasyonu geleceği yakalamakta en güçlü kaynaklarımız olarak görüyoruz.

Tüm bu hedefleri hayata geçirmemiz için olmazsa olmaz en değerli varlığımız çalışanlarımızdır. Çalışanların deneyimini gözeten, onları sürekli geliştiren, çalışanlarına mutlu bir ortam yaratan, sektöründe yetenekler tarafından tercih edilen güçlü bir şirket olmak istiyoruz. Şirket genelinde 2020 yılı ile başlattığımız ve yaygınlaştırdığımız “Çevik Dönüşüm” yaklaşımıyla çalışma şeklimizi daha çevik ve verimli bir hale getiriyoruz.

Opet Fuchs olarak tüm bu hedeflerimize doğru attığımız her adımda, aldığımız her kararda içinde bulunduğumuz çevreye ve topluma karşı olan sorumluluğumuzu unutmuyor, sürdürülebilirlik ilkelerimiz ve değerlerimiz çerçevesinde faaliyetlerimizi yürütmeye söz veriyoruz.

Başta çalışanlarımız olmak üzere tüm iş ortaklarımıza bu yolculukta yanımızda oldukları için teşekkür ederiz.

Devamını Oku...