Deniz Motor Yağları

Deniz Motor Yağları

deniz motor yağı nedir? deniz motor yağlarının faydaları nelerdir?

Opet Deniz Motor Yağları, yüksek oksidasyon ve ısıl kararlılığı sayesinde yağın yaşlanmasını yavaşlatarak daha uzun yağ değişim aralığı sunar. İçerdiği deterjan ve dispersan katıkları sayesinde kurum ve depozit oluşumunu kontrol ederek makine ve sistemin temiz kalmasına olanak tanır. Böylelikle bakım maliyetlerini düşürür. Ayrıca deniz motor yağlarının nemli ve tuzlu çalışma ortamı sebebiyle korozyona karşı korumasının yüksek olması gerekir. Opet Deniz Motor Yağları içerdiği antioksidan katıklar sayesinde korozyona karşı maksimum koruma sağlayarak motor ömrünü uzatır.

Opet Deniz Motor Yağlarının Özellikleri

Fullmoto 4T Outboard FC-W 25W-50, Ulusal Denizcilik Üreticisi Birliği (NMMA) tarafından FC-W onayına sahip dört zamanlı dıştan takmalı motorların yağlama gereksinimlerini karşılamak üzere sentetik bazlı yağlar ile formüle edilmiş deniz motor yağıdır. Hem yüksek hem düşük sıcaklıklarda ilk çalıştırmada aşınmaya karşı motoru korur. Aralıklı kullanım dönemlerinde dahi korozyona karşı gösterdiği direnç sayesinde kalıcı koruma sağlar.

Marine C 50/70, %2,5-%4 oranında kükürt içeren yakıtlarla çalıştırılan iki zamanlı, düşük devirli ve Cross-Head tipi dizel gemi ana makinelerinin silindir yağlaması için özel olarak formüle edilmiş deniz dizel makine silindir yağıdır. Yüksek kükürtlü ağır yakıtların neden olacağı asidik ortamı, yüksek TBN içeriği ile nötralize ederek korozyon, aşınma ve depozit oluşumuna karşı çok iyi koruma sağlar. Bu sayede kükürt içeriği yüksek olan ağır yakıtlarla kullanımı uygundur.

Marine D Serisi, orta ve yüksek devirli Trunk Piston tipi deniz dizel makinelerinde kullanılmak üzere kaliteli baz yağlar ve yeni teknoloji ürünü katıklar ile formüle edilmiş deniz dizel makinesi yağlarıdır. Stern-tüpler ve üretici firma tarafından tavsiye edildiği takdirde güverte ekipmanlarında da kullanımı uygundur. 2 ayrı viskozite sınıfında 5 ayrı ürüne sahip MARINE D serisi farklı birçok gereksinime cevap verir. MARINE D 30/12 (SAE 30), MARINE D 30/15 (SAE 30), MARINE D 40/12 (SAE 40), MARINE D 40/15 (SAE 40), MARINE D 40/20 (SAE 40) ürünleri serinin içerisinde yer almaktadır.

Performans: API CF

Marine DT Serisi, %3 oranından düşük kükürt içeren ağır yakıtlarla çalışan orta devirli Trunk Piston tipi deniz dizel makinelerinde kullanılmak üzere kaliteli baz yağlar ve yeni teknoloji ürünü katıklar ile formüle edilmiş deniz dizel makinesi yağlarıdır. İçerdiği aşınma önleyici katıklar sayesinde ağır yük altında çalışan yataklarda etkin koruma sağlar. Çeşitli gereksinimleri karşılamak üzere tasarlanan 2 ayrı viskozite sınıfında ürüne sahiptir: MARINE DT 30/30 (SAE 30) ve MARINE D 40/30 (SAE 40)

Performans: API CF

Marine DX 40/40, %-2,5-%4 oranında kükürt içeren ağır yakıtlarla çalışan orta devirli Trunk Piston tipi deniz dizel makinelerinde kullanılmak üzere kaliteli baz yağlar ve yeni teknoloji ürünü katıklar ile formüle edilmiş deniz dizel makinesi yağıdır. Özel geliştirilmiş katık paketi sayesinde uzun yağ ömrü, çamur oluşumuna karşı yüksek direnç, aşınmalara karşı etkin koruma ve çok iyi motor temizliği sağlar.
Performans: API CF

Marine S 30/6, cross-head tipi düşük devirli deniz dizel makinelerinde kullanılmak üzere kaliteli baz yağlar ve yeni teknoloji ürünü katıklar ile formüle edilmiş deniz dizel makinesi yağıdır. İçerdiği aşınma önleyici katıklar sayesinde ağır yük altında çalışan yataklarda etkin koruma sağlar.